lodzkaprzestrzen |
Sierpień 30, 2012 |
Brak komentarzy
Pismem z 28 sierpnia 2012 r. złożyliśmy wniosek do Miejskiego Konserwatora Zabytków o wpisanie do łódzkiej Gminnej Ewidencji Zabytków historycznych zespołów urbanistycznych tworzących XIX-wieczną Łódź Przemysłową:
Nowe Miasto wraz z Ogrodami Sukienniczymi,
osada tkacko-prządnicza Łódka wraz z Nową Łódką i osadą Ślązaki,
Administrator |
Sierpień 28, 2012 |
Brak komentarzy
Pismem z 27 sierpnia 2012 roku stowarzyszenie Łódzka Przestrzeń wniosło do Zarządu Dróg i Transportu o przeniesienie przystanków tramwajowych z uwzględnieniem możliwości podjeżdżania autobusów (rozwiązanie jak dla przystanków w rejonie pl. Niepodległości i Hali Górniak) z północnej na południową stronę skrzyżowania ulicy Pabianickiej i al. Jana Pawła II, w celu budowy węzła multimodalnego dla planowanej w rejonie wiaduktu nad ul. Pabianicką stacji Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Chociaż od lat trudno liczyć na Zarząd Dróg i Transportu, nie możemy pozostawać bezczynni i wierzymy, że w interesie pasażerów należy wywierać presję na ZDiT w interesie użytkowników transportu zbiorowego na tle niepowtarzalnej szansy, jaką jest budowa ŁKA na terenie Łodzi.
Administrator |
Sierpień 24, 2012 |
Brak komentarzy
24 sierpnia 2012 roku stowarzyszenie Łódzka Przestrzeń złożyło wniosek do Zarządu Dróg i Transportu o odrzucenie zaproponowanego przez stowarzyszenie Droga Łódź wariantu łącznika pomiędzy S-14 a al. Włókniarzy. W naszej ocenie propozycja stowarzyszenia Droga Łódź wynika jedynie z niezadowolenia budową drogi ok. 30 osób, których postulat sprowadza się do obciążenia Gminy Łódź i PKP ogromnymi kosztami przebudowy infrastrukturalnej i zmiany procedur oraz dokumentacji, a także naraża Łódź na przesunięcie w czasie realizacji ważnych inwestycji drogowych.
Administrator |
Sierpień 20, 2012 |
Brak komentarzy
Pismem z 3 lipca 2012 roku wnieśliśmy do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Łodzi o wydanie nakazu doprowadzenia zabytku położonego przy ul. Tuwima 17 w Łodzi do stanu estetycznego, nie szpecącego w rażący sposób okolicy. Wraz z nakazem wydanym przez łódzkie wojewódzkie służby konserwatorskie nakaz PINB może w końcu przyczynić się do odnowy Domu Gehliga. W przypadku negatywnej decyzji administracyjnej będziemy się odwoływać do skutku.
Administrator |
Sierpień 19, 2012 |
Brak komentarzy
Dzięki naszej stanowczej interwencji wycofano z harmonogramu finansowego na rok 2012 fragment planowanej Trasy Wróblewskiego – Czerwona – Milionowa, której realizacja jest niewykonalna z powodu stanu prawnego, a więc finansowanie projektowania byłoby niegospodarnością. Planowane dodatkowe pasy jezdni kolidują bowiem z zabytkowymi budynkami historycznych Posiadeł Karola Scheiblera i Ludwika Geyera. Po naszych ostrzeżeniach o zawiadomieniu prokuratury w przypadku uchwalenia niegospodarnego budżetu, zadanie budżetowe usunięto z projektu budżetowego.
Administrator |
Sierpień 8, 2012 |
Brak komentarzy
Dzisiaj złożyliśmy do Biura Architekta Miasta sześciostronicowy wniosek z uwagami do Strategii Przestrzennego Rozwoju Łodzi. Nie odnieśliśmy się do założeń transportowych z uwagi na wcześniejsze wnioski przesyłane w ramach zespołu pracującego nad systemem transportowym Łodzi.
Administrator |
Sierpień 8, 2012 |
Brak komentarzy
Po półtora roku nowej administracji miastem rachunek remontów faktycznie przeprowadzonych przez Urząd Miasta Łodzi wobec treści naszego programu remontowego 100 kamienic dla Łodzi jest drastycznie negatywny. Władze miejskie nie tylko nie zdołały zrealizować programowych list na rok 2011 i 2012, ale także uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi z 29 czerwca 2012 roku przeznaczyły większość kamienic do… zniszczenia, zamiast do remontu. To ostatecznie doprowadziło do decyzji o zerwaniu współpracy z władzami samorządowymi, ponieważ nie wyrażamy zgody na burzenie zabytków ujętych w naszym programie remontowym i nie chcemy się pod decyzjami władz sprzecznymi z deklaracjami wyborczymi z 2010 roku podpisywać. Niechlubny dla władz miasta wynik kończymy przypomnieniem doniesień medialnych na ten temat:
lodzkaprzestrzen |
Sierpień 7, 2012 |
Brak komentarzy
Dzięki wnioskowi Stowarzyszenia Łódzka Przestrzeń z 2012 roku udało się wpisać nowe, zabytkowe kamienice do Gminnej Ewidencji Zabytków w Łodzi: Wólczańska 66, Wólczańska 167, Wólczańska 169, Gdańska 24 i Pomorska 67. Pozostałe zgłoszone zabytki są w trakcie badań konserwatorskich.